Komunitní centrum na Kamenném vrchu nechalo většinu zastupitelů (zatím) bez zájmu

Dlouhodobě připravovaná rekonstrukce bývalých jeslí a přilehlé zahrady na aktivní centrum sídliště Kamenný vrch dostala další ránu. Po žádostech města, které chce celý objekt městskému obvodu Střekov odebrat za účelem vybudování nových jeslí, většina zastupitelů přítomná na mimořádném zastupitelstvu městského obvodu poslední květnový den nesouhlasila s pokračováním rekonstrukce a přijetím dotace na nový plášť a okna z operačního programu životní prostředí, o kterou se zasloužilo současné vedení obvodu.

„Argument vedení magistrátu pro obnovu jeslí je lichý, jelikož jednak celkově klesá počet nově narozených dětí v Ústí nad Labem a za druhé sídliště stárne a je proto potřeba udržet mladé lidi, aby se neodstěhovávali pryč. Jednou z cest, jak tomu zamezit je umožnit a rozšířit nabídku služeb a vyžití v centru sídliště, kde se právě objekt bývalých jeslí nachází,“ poznamenala starostka Střekova Eva Outlá (PRO! Ústí). Záměr počítá s místem pro setkávání v rámci přesunuté pobočky knihovny, která by se starala o zajímavý program, dále ordinaci lékařů, volnočasové dětské centrum a kavárnu, případně i jednoduché zázemí pro posilovnu. Toto vše v rekonstruovaném objektu. Náklady na rekonstrukci nejsou malé, a tudíž se akce neobejde bez vnější finanční posily. „Na celé věci je nám nejvíce trapné to, že hlásání některých zastupitelů z tradičních stran o práci pro město a pro lidi, kteří se „postarali“ o rozvoj města v minulých desetiletích po revoluci , je pouhé pokrytecké a falešné plácání.“

Ještě jednu příležitost dostane plánované komunitní centrum Kamenná na zastupitelstvu ve čtvrtek 21. června. Pokud chcete podpořit vybudování služeb pro obyvatele (nejen) sídliště, jste srdečně zváni na jeho zasedání, které se koná od 16 hodin v budově historické radnice, současné pošty v Žukovově ulici na dolním Střekově.