Komentář k (ne)volbě rektora UJEP

Koalice hnutí ANO Ústí n/L a PRO! Ústí je překvapena výsledkem volby rektora Univerzity J. E. Purkyně a vyslovuje politování nad absencí partnera pro dialog o budoucí spolupráci města a univerzity.

„Mrzí nás, že Akademický senát UJEP nezvolil kandidáta na rektora. Doufali jsme, že v kandidátovi, který převezme funkci rektora 1. 3. 2015, najdeme již nyní partnera pro nastavení parametrů budoucí úzké spolupráce města a univerzity. Nedovedeme si představit, že tyto dva subjekty budou fungovat, aniž by spolu komunikovaly,“ řekl Martin Hausenblas, lídr PRO! Ústí a budoucí první náměstek primátora.

„Doufáme, že v nové volbě zvolí univerzita kandidáta s jasnou a konkrétní vizí, který bude přínosem nejen pro rozvoj univerzity, ale i města. Přáli bychom si, aby nový rektor vnesl spolu s námi do města „čerstvý vítr“ a tolik potřebnou změnu,“ uvedla Jana Bohuňková, budoucí radní pro oblast školství a sociálních věcí.

„Město Ústí nad Labem a UJEP by měly daleko více spolupracovat. Chci proto pana rektora zvát na jednání rady, když bude body o spolupráci města a univerzity projednávat. A na tuto spolupráci se těším,“ dodal budoucí primátor Ing. Josef Zikmund.